Четвер, 24.06.2021, 22:27
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти виконавчого комітету Чутівської селищної ради

Категорії розділу
Останні [138]
Інформація про останні події апарату відділу освіти
Службова інформація [16]
Архів [75]
ЗНО [0]
Новини про Зовнішнє Незалежне Оцінювання якості освіти
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Позашкільні заклади освіти

 
 
 
 
Чутівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості (РБДЮТ) як складова системи позашкільної освіти в районі, надає знання, допрофесійну підготовку, формує вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації, інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров’я вихованців. Головним об'єктом навчання  і виховання в Будинку є конкретна дитина, її можливості, інтереси, нахили, психофізичні особливості, стан здоров'я, а сприятлива атмосфера занять доцільно визначені напрями діяльності обумовлюють стабільність складу гуртківців, які навчаються улюбленій справі.

 

Вся  навчально-виховна робота Будинку зосереджується на виконання  вимог законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту»,  Концепції про позашкільну освіту, «Положення про позашкільний навчальний заклад», Конституції України, Постанов Кабінету Міністрів, реалізації Програми "Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України", розпоряджень та наказів МОН, молоді та спорту України, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації та Статуту РБДЮТ.

 

На сьогодні в Будинку успішно працює 24 гуртки та спортивні секції:

 

1.   Спортивний туризм

2.   Гурток інтелектуальних ігор "Що? Де? Коли?"

3.   Комп'ютер і комп'ютерні ігри

3.   Гурток ДПМ «Рушничок»

4.   Бісероплетіння - 2 групи

5.   Прикладні мистецтва - 4 групи

6.   Виготовлення іграшок-сувенірів

7.   Плетіння на спицях - 2 групи

8.  Театральна студія "Ровесник"

9.  Ляльковий театр

10. Підготовча студія зразкового ансамблю танцю «Капітошка»

11. Зразковий ансамбль танцю «Капітошка» - 2 групи

12. Студія спортивного бального танцю «Гран-прі» - 3 групи

13. Класичний танець

14. Таеквон-До - 2 групи,

 

в яких здобувають  позашкільну освіту 405 вихованців за основними напрямками діяльності:

- науково-технічні – 1,           охоплено 15 учнів;

- туристсько-краєзнавчі - 1, охоплено 15 учнів;

- спортивні – 2,                       охоплено 30 учнів;

- художньо-естетичні – 18,   охоплено 315 учнів;

- гуманітарні - 2,                    охоплено 30 учнів.                    

З них при Будинку працює 21 гурток, охоплено 360 дітей; на  базі Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 гурток, охоплено 15 дітей; на базі РВ ГУМВС України в Полтавській області – 2 спортивні секції, охоплено 30 дітей.

 

В  Будинку працює 11 висококваліфікованих фахівців (8 - штатних, 3 - сумісники), з яких 2 - відмінники освіти України (Кучеренко Л.Б., Ситник В.І.). Важко переоцінити роль особистості керівника у формуванні особистості вихованця. Саме тому в Будинку створюються сприятливі умови для розвитку та вдосконалення педагогічної майстерності працівників. Високий професійний рівень педагогів, застосування сучасних унікальних підходів до проблем розвитку дитини створюють необхідні умови для переходу від традиційної моделі навчання до моделі розвитку особистості дитини.

Педагогічний колектив Будинку знаходиться у постійному пошуку нових форм і методів навчально-виховної діяльності в гуртках, спортивних секціях, впроваджує інноваційні технології кращих позашкільників області, працює над підвищенням свого професійного рівня. 1 раз на 5 років педпрацівники проходять атестацію педагогічних працівників та курсову перепідготовку при ПОІППО, відзначаються активністю в громадському життя Будинку і селища

Одним із головних завдань в Будинку було і залишається виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань. Пошук і розвиток обдарованих та здібних дітей ведеться, починаючи з груп початкового рівня. Керівники гуртків, спортивних секцій вивчають здібності дітей, ведуть психолого-педагогічні спостереження, проводять тестування, анкетування. В закладі створені необхідні умови для прояву здібностей дітей, але вони не задовольняють вимогам сьогодення із-за слабкої матеріально-технічної бази та методичного забезпечення.

Не дивлячись на недостатнє фінансування районного БДЮТ, педагогічні працівники проводять з вихованцями цікаві відкриті заняття, масові заходи, організовують творчі звіти своїх колективів перед громадськістю селища, проводять Дні відкритих дверей, ярмарки дитячої творчості, виставки кращих робіт гуртківців, організовують і проводять районні туристські змагання, конкурси, екологічні десанти,  виступають в концертних програмах.

 

26 квітня 2013 року під гаслом "Дивосвіт юних талантів" пройде черговий творчий звіт гуртків та спортивних секцій перед громадськістю селища.

 

Вихованці Будинку протягом навчального року проявляють неабияку активність у проведенні районних масових заходів, показують відмінні результати на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях:

 

- колектив студії спортивно - бальних  танців «Гран-прі» діє при Чутівському районному Будинку дитячої та юнацької творчості з вересня 2003 року.

    Понад 80 вихованців студії здобувають якісні професійні знання  та практичні  вміння з хореографії. Вони є активними учасниками масових заходів, які проводяться у РБДЮТ, Чутівському районі, у Полтаві,Кременчуці, Харкові: дитячі фестивалі «Крила надії», «Шукаємо таланти», «Кришталевий черевичок», огляд художньої самодіяльності «Веселка», Національного Сорочинського ярмарку.  Гуртківці стали призерами Відкритих Міжнародних змагань з бальних танців «Звезды Приднепровья»,  II відкритого Всеукраїнського фестивалю з бальних танців «Полтавський Вальс-2012», фестивалю спортивного бального танцю «Весняна фантазія», Відкритого кубку федерації танцювального спорту України-2012», Відкритої обласної першості зі спортивних бальних танців «Rizing stars». У «Відкритому кубку «ЛФСТ»-2013», який відбувся 10 лютого 2013 року в м. Харкові,  отримали 2 кубки в номінації  «Кубок Президента»,  а керівник студії Кулик С.І. нагороджена дипломом як кращий тренер 2012 року. Лише у 2012-2013 роках учасники студії успішно виступили у 13 конкурсах, де здобули 33 золоті, 25срібні, 16 бронзових медалей;

 
- вихованці театральної студії "Ровесник", керівник Галина Бафталовська - проводять змістовні цікаві масові заходи до Великодня, Дня Перемоги, Дня художника, Дня українського козацтва, Дня Святого Миколая, новорічні свята;

 
- вихованці зразкового ансамблю танцю "Капітошка", керівник Наталія Клименко, 22 березня 2012 року пройшли переатестацію та підтвердили звання "зразковий аматорський колектив". Юні танцюристи стали учасниками І фестивалю народної хореографії "Весняні передзвони" в Полтавському національному педагогічному університеті імені Короленка. "Капітошки" зайняли І місце в зональному турі обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності "Веселка-2012" в номінації "Хореографія" та взяли участь у заключному концерті цього огляду. Колектив - дипломант ІІ ступеня обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Веселка-2012» (квітень 2012 року), учасник обласного  конкурсу колективів народної хореографії (м. Полтава, листопад 2012 року). 17 листопада 2012 року отримали диплом лауреата ІІ ступеня І Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Dance Song FEST-2012» (м. Харків).

       "Капітошки" є незмінними учасниками святкових заходів, які проходять в районі та за його межами;

    - вихованці гуртків декоративно-прикладного мистецтва приймають активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Країна юних майстрів», обласних конкурсах "Податки очима дітей", "Зима прийшла, свята принесла", «Барвисте перевесло» та традиційних конкурсах, які проводяться в Будинку: "Природа і фантазія", "Новорічні фантазії", "Серце, зігріте любов'ю", "Подарунок для матусі", "Великодні барви", "Майстерня Діда Мороза", "В гості прийшов Святий Миколай";

 - на базі Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ступенів від районного Будинку дитячої та юнацької творчості з 2011 року працює гурток "Прикладні мистецтва". Очолює його після закінчення Полтавського національного педуніверситету імені Короленка Валерія Баришева, колишня учениця цієї школи.  За короткий час роботи членами гуртка створена велика кількість яскравих, оригінальних робіт, підготовлено багато виставок.

   За час існування гуртка діти приймали активну участь в районних, обласних, Всеукраїнських конкурсах:  Всеукраїнський конкурс дитячої творчості "Діти за чисту енергію", дитячий Національний конкурс "Я козацького роду", районний мистецький конкурс "Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас".

   В обласному конкурсі з образотворчого мистецтва "Барвисте перевесло" (2012 рік) Марина Павленко отримала Гран-прі у номінації "Живопис", а Дарина Петрик посіла ІІІ місце в номінації "Графіка".

   По підсумках обласного відбіркового етапу литовсько-українського конкурсу плакатів, малюнків і фотографій "Дружать діти на планеті" дипломами лауреатів І ступеня Полтавським обласним центром естетичного виховання учнівської молоді в номінації "Я і моє здоров'я" нагороджена Таміла Кириленко, в номінації "Я і моя безпека" - Марина Павленко. Дипломами лауреатів ІІІ ступеня в номінації "Дружба наших країн" відзначена Вікторія Бондар, в номінації "Я і моя безпека" - Аліна Федяєва;

 - вихованці спортивної секції Таеквон-до (тренер Михайло Орел) - постійні учасники  відкритої Першості Полтавської області з Таеквон-До (ІТФ), Чемпіонатів Харківської області з кікбоксингу, Відкритого Кубку Європи «Перша столиця». Чемпіонатів України з таеквон-до (ІТФ) серед юнаків, юніорів та дорослих. Слєпцова Ольга - призер Чемпіонатів Світу та Європи (перше та третє місце);

 - родзинкою в роботі туристських гуртків вже більше 15 років є організація роботи 1-2 турів туристсько-оздоровчого табору в селі Ряське Машівського району, де діти здобувають основні туристські навички;

- щороку в с. Новофедорівка проходять районні змагання учнівської молоді з техніки пішохідного туризму, організаторами  яких є молодші інструктори туризму, вихованці туристських гуртків,   на чолі з керівником Ситником В.І.;

 - вже стало доброю традицією для педагогів та вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості влітку надавати практичну допомогу пришкільним оздоровчим таборам. З числа гуртківців та педагогів створюється мобільний загін, який   проводить для вихованців пришкільних таборів майстер-класи з туризму, декоративно-прикладного мистецтва, хореографії, спортивно-розважальні програми.

 

Директор районного БДЮТ                              Л.Кучеренко

 
 
                                                                                      
 
Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Державні закупівлі
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021